Celem studiów na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja jest przygotowanie specjalistów dla instytucji państwowych, samorządowych i pozarządowych, którzy zajmują się diagnozowaniem problemów społecznych, organizacją środowiska społecznego osób i grup doświadczających problemów społecznych oraz fachowców dla instytucji mających za zadania reagować na problemy społeczne wynikajce z patologii społecznych.
Jest to kształcenie specjalistów zajmujących się problematyką przestępczości, uzależniania od środków odurzajcych, różnego rodzaju zachowaniami dewiacyjnymi dorosłych i młodzieży, w tym szczególnie nieletnich, oraz dysfunkcjami rodziny. Jest to równie kształcenie osób zdolnych do fachowego zajmowania się problematyką migracji oraz społeczną adaptacją osób odmiennych
kulturowo, a także zagadnieniami

związanymi z marginelizacją społeczną osób i grup społecznych wynikajcych z biedy, bezrobocia, bezdomności i innych czynników dezintegracji społecznej. Zadaniem studiów jest przekazanie w szerokim zakresie ogólnej wiedzy akademickiej, jak i wiedzy praktycznej, zorientowanej na przygotowanie absolwentów do wykonywania konkretnie sprofilowanych ról zawodowych.
Zgadzam się, że kończąc takie studia można znaleźć zatrudnienie w różnych placówkach ale nie będzie to łatwa praca. Trzeba mieć do takiego działania powołanie na pewno. Co do innych przyszłościowych kierunków to na pewno będzie to zdrowie publiczne, na https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-inzynierii-i-zarzadzania/zdrowie-publiczne-i-stopnia/ można właśnie takie studia podjąć. Sprawdźcie program kierunku na podanej stronie, może Was zainteresuje.
OdpowiedzUsuń